Kaos GL Dergisi

KAOS GL DERGİSİ

İlk sayısı 20 Eylül 1994’te çıkan Türkiye’nin en uzun soluk dergilerinden biri olan Kaos GL Dergisi, LGBT’lerin eşcinsellerin kendi sözlerini söyleyebilecekleri, kendi sorunlarına sahip çıkarak söz alabilecekleri ve bunları paylaşabilecekleri bir alan yaratmak amacıyla yayın hayatına devam etmektedir.

Bu yıl 24. yaşını dolduran KAOS GL dergisi bugüne kadar, toplum içinde görülmeyen ya da görmezden gelinen LGBT’lerin (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans) kendi sözlerini söyledikleri, gündemlerini oluşturdukları ve tartıştıkları alternatif bir zemin oldu. Dergi, kadın örgütlerinden çeşitli sivil toplum kuruluşlarına, akademisyenlerden sanatçılara Türkiye’deki pek çok farklı kesime ulaşarak toplumsal cinsiyet ayrımcılığına karşı da önemli bir misyon üstlendi.

Türkiye’nin en uzun soluklu ve tek LGBT yayını olan KAOS GL dergisi, hem Türkiye’deki cinsel politikalara katkıda bulunmak hem de Türkiye’deki LGBT hayatın ve kültürün en önemli belgesi olarak yayımlanmaya devam ediyor.

LGBT yaşam ve kültür dergisi Kaos GL dergisi, Lezbiyen, Gey, Biseksüel ve Transların yaşamlarını ve duruşlarını besleyecek sayfalarını her sayısında çoğaltıyor; LGBT’lerin gündeminde olup bitenleri yakından takip ederek içeriğini bu gündem üzerinden belirliyor.

Kaos GL Dergisi, İnternet sansürlerine, trans hayatların kabahatli sayılmalarına, eşcinsel erkeklerin ve trans kadınların nefret ablukasıyla kuşatılmasına, lezbiyenlerin varlığının kayda değer bile bulunmamasına karşı; “Yatak odanda ne yapıyorsan yap, beni ilgilendirmez”lerin kocaman bir yalan olduğunu hiç unutmayanlar ve ahlak, namus, aile yapısı, örf ve adetlerle mahpusa dönüşen yaşamlarının duvarlarını yıkarak yeniden kuranlarla birlikte yoluna devam ediyor.

KAOS GL’nin sayfalarında bulabileceğiniz başlıklar...

• LGBT Gündeminden...

Türkiye’deki Ve Dünyadaki LGBT’lerin Gündeminden Son Haberleri Veren Ve Belgeleyen  Sayfalarımız...

• LGBT Tarihinden...

LGBT’lerin Tarihinde İz Bırakmış İsimleri Ve Olayları Gün Işığına Çıkarmak, Hatırlatmak, Unutturmamak İçin Yayınlanan Sayfalarımız...

• LGBT Örgütlerinden...

Türkiye’deki Ve Dünyadaki LGBT Örgütlerinin ve Oluşumlarının Çalışma ve Mücadelelerini Duyuran, Aramıza Yeni Katılan Örgütleri Okuyucularla Tanıştıran Sayfalarımız...

• Hukuk

Türk Ceza Yasası’nı ve Uygulamalarını Tartıştığımız, Eşcinsellerin Hukuki Durumunu Ve Yasalar Önündeki Konumunu Sorguladığımız Sayfalarımız...

• Şiddet

LGBT’lere Yönelik Her Türlü Şiddetin Haberler ve Tanıklıklar Üzerinden Sunulduğu, Şiddetin Karşısında LGBT’lerin Sesinin Duyurulduğu Sayfalarımız...

• Edebiyat ve Sanat

Edebiyat Ve Sanat Alanında Sesini Duyurmak İsteyen LGBT’lere Olanak Sağlayan, Tartışma Alanları Yaratmayı Amaçlayan, Edebiyatçı ve Sanatçı LGBT’lerin Son Çalışmalarından Haberler Veren Sayfalarımız...

• Sağlık

Sağlığın A’dan Z’ye Ele Alındığı Sayfalarımız. Cinsel Yolla Bulaşan Çeşitli Hastalıklar Hakkında Bilgiler Veren ve Tıptaki Son Gelişmelere Kadar Pek Çok Konuda Kaleme Alınmış Yazıları, Makaleleri Ve Elbette Haberleri İçeren Sayfalarımız. LGBT Yönelik Hizmet Veren Merkezlerin Tanıtımlarını da Sağlık Sayfalarımızda Bulabilirsiniz.

• Dosya

LGBT’lerin Gündemlerinde Var Olan Olgular Üzerinden Dosya Konusunu Belirleyen Kaos GL, Bu Sayfalarda Dosya Konusuyla İlgili Merak Edilen Sorulara Uzmanlar Ve Tanıklıklar Üzerinden Yanıtlar Bulmaya Çalışıyor.

Kaos GL Dergisi’ne abone olmak isterseniz...

İki ayda bir yayınlanan ve 1 yıllık abonelik ücreti 50 Lira olan Kaos GL Dergisi’ne abone olmak isterseniz semih@kaosgl.org adresine mail göndermeniz yeterli.

 

Kaos GL Dergisi’ni kitabevlerinden temin etmek isterseniz....

 

- D&R lar 

- Ankara Arkadaş Kitap Evleri 

- Dost Kitap Evleri (Ankara , Eskişehir)

- İmge Kitap Evleri 

- Mephisto Kitap Evleri (Kadıköy, Taksim, Beşiktaş)